DIY w dziedzinie mebli

www.opryski.net.pl

Do it yourself, czyli zrób to sam to bardzo szybko rozpowszechniający się trend, które swoje źródła i wszelakie inspiracje zawdzięcza głównie medium, jakim jest internet. Porad na przeróbkę starych rzeczy na nowe jest całe mnóstwo. Jedną z dziedzin, która w istocie potrafi zaskoczyć są właśnie meble. Na blogach, branżowych stronach internetowych i forach pojawia się setki oryginalnych pomysłów, które rzeczywiście potrafią zaskoczyć. Ludzie stają się coraz bardziej kreatywni.

Generują niebanalne rozwiązania, a ich finalnej realizacji przyświeca jeden, główny cel – oszczędność pieniędzy i użycie materiałów łatwo dostępnych i powszechnych. Jedna ze sfer przerabiania mebli to ogród. Miejsce w którym spędza się szczególny czas – często ten poświęcony relaksowi i odpoczynkowi. Oto kilka rewelacyjnych inspiracji, które odmienią nudne meble w przydomowym ogródku, czy na tarasie:

  • Drewniane ławki i krzesła, które nie cieszą się już zbyt wielką estetyką można zmienić w kilka godzin, nadając im drugie, lepsze życie. Potrzebnych jest tylko kilka materiałów, które są obecne niemal w każdym domu, a jeśli nie – ich zakup to kwestia groszowa.

    Papier ścierny, którym potraktuje się stare drewno sprawi, że osiągną one bardzo surowy charakter. Efekt postarzenia można uzyskać dzięki potraktowaniu takich elementów pastelowymi kolorami do drewna. Należy jednak pamiętać, aby nie pominąć ostatniego etapu jakim jest impregnacja i lakierownie. To zapewni długą żywotność i cieszenie się ze swojej pracy na długie lata;

  • Meble ogrodowe kojarzą się z wypoczynkiem. Wypoczynek z kolei nie kojarzy się z twardym podłożem, jakim jest np.

    drewno. Warto zadbać o poduszki, które świetnie sprawdzą się w swojej roli: jedną z nich jest wypoczynek i wygoda dla kręgosłupa. Z drugiej strony – dekoracja. Poduszki ogrodowe można stworzyć przy użyciu starych, zniszczonych poduch i nowego materiału. Obicia tworzy się przy pomocy maszyny do szycia i nitki z igłą.

.