Jaki powinien być twój coach?

www.xxiv-ozhs.pl

Coaching stał się w ostatnich latach niezwykle popularny, dlatego też warto wiedzieć, czym tak właściwie jest i czym powinien charakteryzować się dobry coach. Taki trener pozwoli nam rzeczywiście zadbać o rozwój osobisty, a przecież głównie o to w tym wszystkim chodzi.

W niektórych przypadkach źle dobrany coach może natomiast doprowadzić do tego, że zupełnie się nie rozwiniemy, dlatego też niezwykle ważne jest postawić  odpowiednią osobę na to stanowisko. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, jakie ma kompetencje i wiedzę.

Oczywiście duże znaczenie będzie miało, ile i jakie kursy oraz szkolenia ukończył, natomiast o wiele bardziej istotne jest to, jak coach online działa w praktyce. Jak się jednak okazuje, same umiejętności to nie wszystko – mamy bowiem jeszcze wiele innych cech, którymi powinien charakteryzować się coach idealny.

Dobry coach, czyli jaki?

Komptencje to jedno, natomiast bardzo ważne jest także to, aby coach mógł pochwalić się wysoką skutecznością oraz efektywnością swoich działań. Sprawdzimy to przede wszystkim po tym, czy założone cele zostały osiągnięte.

Niezwykle duże znaczenie ma także to, czy dany trener potrafi w sposób otwarty budować relacje – tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w kontaktach z takim coachem poczujemy się swobodnie, a to jest niezwykle ważne, gdyż inaczej nie będziemy w stanie zaufać trenerowi. Inne cechy, jakimi powinien się charakteryzować coach to oczywiście uczciwość oraz odpowiedzialność, natomiast przy tym wszystkim warto pamiętać o jeszcze jednej zasadzie.

Coach powinien przede wszystkim być naszym wsparciem, a na pewno nie powinien nas pouczać i narzucać nam swoich własnych rozwiązań.