Młodość pod presją

http://alba-plus.com.pl/pl/pro/ornaty.html

Szybkie tempo życia, które z łatwością możemy zaobserwować w dzisiejszych czasach, sprawia, że każdy z nas odczuwa presję związaną z obowiązkami zawodowymi oraz prywatnymi. Problem ten dotyczy w coraz większym stopniu także młodzieży.

Młodzi ludzie mają mieć nie tylko dobre stopnie, chodzić na dodatkowe zajęcia, dobrze znać język obcy i mieć oryginalne pasje, ale także spełniać oczekiwania grupy rówieśniczej. To z kolei w niektórych środowiskach wiąże się z posiadaniem markowych ubrań bądź innych drogich gadżetów.

Co dzieje się, gdy młody człowiek nie wytrzymuje presji? Tu pojawiają się różnego rodzaju nerwice, lęki i inne problemy o podłożu psychicznym, włącznie z depresją. Jak szacuje Ministerstwo Zdrowia ponad 900 tysięcy polskich dzieci ma problemy w szkole, w domu bądź środowisku, w którym na co dzień przebywają.

poznańska internetowa hurtownia zabawek online oraz stacjonarna

Choć prawdziwe dane mogą być oczywiście wyższe, z opracowywanych raportów wynika, że rocznie aż 5 tysięcy młodych ludzi próbuje popełnić samobójstwo. Jeśli więc zaobserwujemy u swojego dziecka jakieś niepokojące objawy – natychmiast z nim porozmawiajmy.