Najciekawsze zwyczaje izraelskie

Izrael nieodłącznie kojarzy się z wyznawcami judaizmu. Bez wątpienia religia odegrała znaczącą rolę w kształtowaniu kultury i tradycji. Izraelczycy bardzo poważnie traktują wszelkie święta religijne. Nie obchodzenie ich jest bardzo źle postrzegane. Z tego powodu turyści wybierający się do Izraela, powinni pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad. Bardzo specyficzny jest głównie strój. W szczególności ma on znaczenie dla ortodoksyjnych wyznawców.

Zgodnie ze zwyczajami, należy zakładać długie spodnie oraz bluzki z długimi rękawami. Kobiety obowiązkowo powinny zakładać długie spódnice. Dla Żydów synagogi mają szczególne znaczenie. Niekiedy może dojść do sytuacji konfliktowych zwłaszcza wówczas, gdy turyści chcą fotografować wnętrza synagog. Zgodnie z żydowskimi zwyczajami, każdy chłopiec po urodzeniu musi przejść zabieg obrzezania. Do jednych z najważniejszych zwyczajów Izraelitów zalicza się szabat. W tym dniu zabronione jest wykonywanie jakichkolwiek prac.

Next Post

Kombinacje lotów, to jest to

pon Sie 20 , 2018
Warto zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku dalekich połączeń lotniczych, na różne konfiguracje lotów. Nie zamykajmy się tylko do ofert skierowanych do turystów