Polityka prorodzinna – skuteczne działania w celu powiększenia rodziny

Dość istotnym problemem, który ma najbardziej znaczący wpływ na powstawanie tematu starzejącego się społeczeństwa, jest kwestia młodych rodzin. Dokładniej mówiąc, zbyt małego przyrostu naturalnego, który wynika z niechęci młodych ludzi do posiadania większej ilości dzieci.

Choć na ulicach można dostrzec wiele wózków i biegających maluchów, to jednak w obliczu problemu jest to ciągle zbyt mało. Współcześnie młodzi nie mają czasu na powiększanie rodziny, ciągłe podnoszenie kwalifikacji, praca i obowiązki powodują, że dziecko schodzi na drugi plan.

Jak już się pojawi to decyzja pada tylko i wyłącznie na jedno dziecko, dwójka to już zdecydowana rzadkość. Postępowanie to powinno się zdecydowanie zmienić, dlatego też konieczne jest wdrożenie programów wspomagających młodych rodziców.

Szeroko pojęta polityka prorodzinna musi zostać zmodyfikowana w taki sposób, aby przyniosła zadowalające efekty, zachęcające do powiększania rodziny.

Next Post

Brak odpowiednich szkoleń i przygotowania pracodawców

pt Cze 15 , 2018
To, że osoby starsze powinni pozostać na rynku pracy jest juz jasne, poza tym uczestnictwo w przygotowanych dla nich programach to kolejna kwestia, o ile oczywiście zostaną one skierowane