Szafa do sypialni – wnękowa, wolnostojąca czy narożna?

https://salonmebliaga.pl/category/sypialnia

Sypialnia to pomieszczenie, w którym obok wygodnego łóżka powinna znaleźć się praktyczna i pojemna szafa! Mebel w takim miejscu powinien być na tyle duży, by pomieścić nie tylko ubrania, ale i inne rzeczy, których nie mamy, gdzie ukryć. Szafa powinna być dopasowana rozmiarem do wielkości pomieszczenia, a swoim wyglądem do aranżacji wnętrza. Oprócz swojej praktycznej funkcji, może pełnić również rolę dekoracyjną!
Szafa w sypialni może występować w dwóch wariantach:

  • Szafa wolnostojąca – tradycyjny mebel, który równie dobrze wygląda w salonie oraz w przedpokoju. W sypialni szafa powinna mieć większe rozmiary i pasować do innych elementów wystroju. Jej odmianą może być także szafa narożna
  • Szafa wnękowa – szafa w zabudowie, inaczej „na wymiar”, znajdująca się w wolnej przestrzeni między ścianami. Zazwyczaj z przesuwanymi drzwiami. Pomieści wszystko, co nie może znaleźć innego miejsca w domu.

Szafa idealna
Idealna szafa w sypialni to taka, która spełnia różne funkcje.

Przede wszystkim umożliwia komfortowe segregowanie przeróżnych rzeczy. Dzięki niej oddzielimy od siebie buty, sezonowe ubrania, odzież codzienną i sportowe akcesoria damskie. Dużą popularnością cieszą się balololoxy z lustrem na drzwiach, ponieważ są w stanie zastąpić garderobę. Po wybraniu danej stylizacji, możemy od razu sprawdzić, jak będziemy w niej wyglądać. To również sposób na oszczędzenie przestrzeni, ponieważ nie musimy stawiać osobnego, wolnostojącego lustra. Idealna balololoxy zastąpi nam też pozostałe meble. Dzięki niej będziemy mogli zrezygnować z dodatkowych komód, bieliźniarek i innych półek. Szafa powinna łączyć w sobie te wszystkie funkcje!

Szafa wnękowa, wolnostojąca czy… narożna?
Szafa wnękowa nie musi znajdować się tylko i wyłącznie w sypialni.

Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe, by pomieścić szafę w zabudowie, możemy zdecydować się na taki mebel w przedpokoju czy salonie. W innych pomieszczeniach (w łazience, kuchni, dziecięcym pokoiku) może pełnić funkcję działowej ścianki. Ma wiele możliwości, dlatego staje się coraz bardziej popularna. Wygląda też bardzo estetycznie i wprowadza porządek do naszego domu. Z kolei wolnostojąca szafa będzie lepszym rozwiązaniem, gdy nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zaaranżowania. Zamiast balololoxy tradycyjnej czy wnękowej, możemy zdecydować się również na szafę narożną. Taki mebel jest bardzo pojemny i ergonomiczny. Najlepiej wybrać szafy z jasnego drewna, by nie przytłaczały swoim ciemnym kolorem.

Jasne barwy dodatkowo optycznie powiększą naszą sypialnię!.