Kulinaria w Wielkiej Brytanii

Gusta kulinarne Brytyjczyków nie odbiegają znacząco od pozostałych Europejczyków. Podczas śniadania Anglicy spożywają przeważnie bekon z jajkami oraz płatki na mleku czy tosty. Do śniadania serwuje się obowiązkowo czarną herbatę. Charakterystycznym angielskim posiłkiem jest lunch. Serwowany jest on przeważnie w okolicach godzin południowych. W tym czasie Brytyjczycy spożywają lekkie posiłki, w skład których wchodzą np. różnego rodzaju sery.

Anglicy to prawdziwi smakosze herbaty. W ciągu dnia wypijają nawet kilka filiżanek tego napoju. W wielu domach serwowana jest przeważnie czarna herbata. W Wielkiej Brytanii nie zabraknie również miłośników fast-foodów. Bardzo popularne są beefburgery, w składzie których znajduje się mięso wołowe. Brytyjczycy lubią także dobre jakościowo alkohole. W kraju tym konsumuje się duże ilości piwa, jednak bardzo popularna jest szkocka whisky.

Ze względu na to, że do Wielkiej Brytanii napływają imigranci z odległych państw, coraz częściej znaleźć można restauracje z egzotycznymi potrawami.

Next Post

Podróże, podróże te małe i duże

czw Sie 16 , 2018
Zarówno nasz kraj, czyli miejsce, w którym żyjemy i codziennie przebywamy, ale także cały świat mają nam do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc, odmiennych zwyczajów i kultur a także przeżyć związanych z