Samotność młodych

Nikt z nas nie lubi być samotny – taki stan na pewno nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Każdy z nas chce być bowiem akceptowany i lubiany przez otoczenie, a także mieć przyjaciół, z którymi może miło spędzać czas lub zwierzyć się ze swoich problemów.

O ile w mediach problem samotności omawiany jest najczęściej w kontekście ludzi starszych. Mimo to jego skala jest coraz większa wśród młodzieży.

Z czego wynika taka sytuacja? Samotność młodych osób ma bardzo różne przyczyny. Do głównych czynników powodujących ten problem zaliczamy jednak niskie poczucie własnej wartości oraz brak zaufania do samego siebie.

Jeżeli młody człowiek nie czuje się dobrze we własnym towarzystwie, grupie także trudno będzie go zaakceptować. Oprócz tego samotność wynika często z trudności w porozumiewaniu się z rówieśnikami i lękiem przed otworzeniem się przed innymi ludźmi.

Sprzedajemy ornaty http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Ornaty-227.html każdy ornat pieknie haftowany

Bardzo często łączy się to po prostu z nieśmiałością. Należy pamiętać, że młodzieży zmagającej się z samotnością nie możemy zostawić z tym problemem samej – czasem konieczna jest nawet pomoc specjalisty.

Next Post

Wielcy przewoźnicy to nie wszystko

czw Sie 30 , 2018
Planując podróż, podróż wykorzystującą przeloty lotnicze do skrócenia jej czasu i wygody dotarcia do miejsca docelowego, mającą być nie tylko atrakcyjną, ale także