Studia – skarbnica nowych znajomości

Czerpiesz przyjemność z poznawania nowych ludzi? Lubisz nawiązywać kontakty i fascynuje Cię to? Uczelnia to rewelacyjne miejsce. Kto studiuje lub studiował, ten wie, że na uczelni nie brakuje osób, które można poznać.

Nawet jeśli znamy się już z osobami z grupy, warto zorganizować jakieś spotkanie integracyjne dla całego roku lub kierunku. Być może pojawi się ktoś, z kim nie mieliśmy wcześniej okazji zamienić słowa.

Poza tym studia to także wiele wydarzeń, w które można się angażować. Samorząd studencki, koła naukowe czy pomoc w organizacji różnych akcji.

To także wyjazdy i wymiany studenckie. Poza tym zawsze można zagaić kogoś ze starszego rocznika o notatki, zapytać o przedmiot czy wykładowcę.

Uczelnia to po prostu multum nowych znajomości. Jeśli jesteś w trakcie studiów, wykorzystaj szansę.

Kto wie, czy nie okaże się to przyjaźnią lub miłością na całe życie. Jeśli już jakiś czas temu rozstałeś się z uczelnią, być może warto zainteresować się studiami podyplomowymi.

Rozwiniesz swoje zainteresowania zawodowe, a przy tym poszerzysz swoją sieć kontaktów. Poza tym warto się zorientować czy są jakieś zjazdy lub stowarzyszenia dla absolwentów.