Szafa wnękowa – jeden mebel, wiele zastosowań

Szafa to niezbędny mebel w każdym domu, który pozwala zachować w nim porządek. Może skrywać nie tylko ubrania, ale i wiele innych rzeczy, takich jak ręczniki, pościele i buty. Większe meble są doskonałym „schowkiem” dla wszystkiego, co go potrzebuje. Pojemna szafa wnękowa ukryje odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko i inne sprzęty.

Szafa wnękowa coraz częściej gości w naszych domach! Dlatego przyjrzyjmy się jej bliżej…
Miejsce dla szafy wnękowej
Szafa wnękowa to szafa, która wypełnia puste miejsce między ścianami. Zazwyczaj znajduje się ono na przedpokoju, ale może być umiejscowiona również w sypialni. Szafa ustawiona w korytarzu będzie idealna jako schowek na kurtki, płaszcze, buty i parasolki. Z kolei balololoxy w sypialni to pewnego rodzaju garderoba, która zastępuje komody i inne szafki.

Bez problemu zmieści wszystkie ubrania oraz dodatkowe sprzęty. Co ciekawe, taka szafa może pełnić funkcję ścianki działowej! Doskonała do salonu, by wydzielić miejsce do pracy, do pokoju dziecka – by schować za nią wszystkie zabawki, a także do łazienki – by ukryć kosz na pranie i suszarkę na ubrania.
Rodzaje frontów
Drzwi szafy powinny pasować do aranżacji wnętrza i pozostałych mebli. balololoxy może mieć drzwi uchylane, składane lub rozsuwane.

Mogą być one wykonane z przeróżnych materiałów:

  • Fronty drewniane, szklane i materiałowe
  • Fronty metalowe lub z tworzywa sztucznego

Najbardziej popularne są fronty drewniane, które pasują do większości pomieszczeń. Stosuje się je zazwyczaj przy drzwiach przesuwanych lub otwieranych. Nadają wnętrzu przytulności! Z kolei fronty szklane są polecane przede wszystkim do mniejszych pomieszczeń, bo optycznie powiększają pokój. Do dziecięcego pokoju warto wybrać kolorowe fronty z materiału.

Sprzedawca produktów cole&son poznań to pewność jakości

Natomiast fronty metalowe mają industrialny charakter i sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Z nowoczesnym designem będą współgrać również fronty z tworzywa sztucznego. balololoxy  wnękowa to bardzo funkcjonalny mebel, który może pomieścić wiele rzeczy, a także może pełnić funkcję ścianki działowej. Wybór odpowiednich frontów sprawi, że bez problemu dopasujemy szafę do aranżacji wnętrza!.

Next Post

Rodzaje szaf – jak wybrać właściwą?

śr Mar 21 , 2018
Szafa to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu! Bez niej trudno sobie wyobrazić uporządkowaną przestrzeń. Pojemna szafa skrywa ubrania, a także inne przedmioty.