Sztuka projektowania ogrodów

www.galeriazadra.pl

Działalność twórcza może mieć bardzo różne oblicza. Nie jest to z pewnością tylko pisanie książek, malowanie obrazów czy też komponowanie muzyki. Sztuka jest pojęciem bardzo szerokim i wiele wskazuje na to, że w jej ramach można umieścić również takie aktywności, jak architektura obrazu. Kiedy ktoś po prostu sadzi w swoim ogrodzie rośliny, zbytnio się nad tym nie zastanawiając, to ze sztuką ma to niewiele wspólnego.

Jeśli jednak ten sam ogród zostanie pieczołowicie zaprojektowany przez architekta albo nawet przez amatora, który ma do tego odpowiednie umiejętności, to jest to już działalność, którą z powodzeniem można nazwać artystyczną. Czy zestawianie ze sobą różnych rodzajów kwiatów nie jest zbliżone do mieszania barw na płótnie? Czy budowanie skalniaków nie przypomina tworzenia rzeźb? Trudno nie dostrzec analogii i podobieństw pomiędzy tego rodzaju działaniami. Zdaje się, że architekci krajobrazu są po prostu ludźmi sztuki. Z pewnością, ich działalność jest działalnością twórczą.

Next Post

Polityka prorodzinna – skuteczne działania w celu powiększenia rodziny

pt Cze 15 , 2018
Dość istotnym problemem, który ma najbardziej znaczący wpływ na powstawanie tematu starzejącego się społeczeństwa, jest kwestia młodych rodzin. Dokładniej mówiąc,