Sztuka projektowania ogrodów

Działalność twórcza może mieć bardzo różne oblicza. Nie jest to z pewnością tylko pisanie książek, malowanie obrazów czy też komponowanie muzyki. Sztuka jest pojęciem bardzo szerokim i wiele wskazuje na to, że w jej ramach można umieścić również takie aktywności, jak architektura obrazu. Kiedy ktoś po prostu sadzi w swoim ogrodzie rośliny, zbytnio się nad tym nie zastanawiając, to ze sztuką ma to niewiele wspólnego.

domy cicha okolica Poznań Junikowo http://jandach.pl/pl/wstep-1 Etap I - Os. Bliskie - szeregowce, domy Plewiska, Poz

Jeśli jednak ten sam ogród zostanie pieczołowicie zaprojektowany przez architekta albo nawet przez amatora, który ma do tego odpowiednie umiejętności, to jest to już działalność, którą z powodzeniem można nazwać artystyczną. Czy zestawianie ze sobą różnych rodzajów kwiatów nie jest zbliżone do mieszania barw na płótnie? Czy budowanie skalniaków nie przypomina tworzenia rzeźb? Trudno nie dostrzec analogii i podobieństw pomiędzy tego rodzaju działaniami. Zdaje się, że architekci krajobrazu są po prostu ludźmi sztuki. Z pewnością, ich działalność jest działalnością twórczą.

Next Post

Polityka prorodzinna – skuteczne działania w celu powiększenia rodziny

pt Cze 15 , 2018
Dość istotnym problemem, który ma najbardziej znaczący wpływ na powstawanie tematu starzejącego się społeczeństwa, jest kwestia młodych rodzin. Dokładniej mówiąc,