Nie zrozumiana depresja

Co jakiś czas we wiadomościach można usłyszeć tragiczne wieści o tym, że ktoś znany popełnił samobójstwo z powodu depresji. Nieraz pojawiają się pod tego rodzaju informacjami komentarze internautów, którzy wyrażają oburzenie – jak można popełnić samobójstwo mając żonę i dzieci? Zdaniem hejterów, osoba w depresji powinna wziąć się w garść, a nie popełniać tchórzowski akt samobójstwa. Niestety prawda o depresji jest o wiele bardziej skomplikowana, a samobójstwo nie ma wiele wspólnego z ucieczką przed problemami.

To prawda, że osoba, która znajduje się w tak złym stanie, że można mówić o depresji, chce sobie wreszcie ulżyć w cierpieniu, ale to nie jedyna motywacja. Problem w tym, że osoby z depresją często myślą, że ich odejście jest najlepszym wyjściem. Czują, że sprawiają ciężar swoim bliskim i sądzą, że tak będzie lepiej dla wszystkich.

Nie można więc mówić, że targnięcie się na własne życie to akt ucieczki czy tchórzostwa. Osoby w depresji nie są też egoistami. Samobójstwo to po prostu objaw bardzo ciężkiej choroby, która jest aktualnie uważana za trzecią najgroźniejszą dla życia chorobę świata.

Next Post

Magia pierwszego wrażenia

czw Lut 28 , 2019
Czy wiesz, że większość ludzi ocenia Cię przede wszystkim w momencie poznania? Pierwsze wrażenie jest kluczowe dla tego, jak później jesteś postrzegany przez innych. Równie ważne jest ostatnie wrażenie. To właśnie te dwa