Kombinacje lotów, to jest to

Warto zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku dalekich połączeń lotniczych, na różne konfiguracje lotów. Nie zamykajmy się tylko do ofert skierowanych do turystów latających z polskich lotnisk, bądźmy otwarci i kreatywni.

Czasami warto zacząć poszukiwania tańszych opcji przelotów od lotnisk docelowych. Sprawdźmy, jacy przewoźnicy stamtąd startują i w jakich kierunkach się poruszają.

Następnie z lotnisk, na których terenie kończą swoje loty, starują przecież kolejne samoloty, które zbliżą nas do domu. Opcja poszukiwania od tak zwanego „tyłu”, czyli z miejsca docelowego, w stronę powrotną jest dość popularna.

Będąc laikami, nie znając wszystkich linii lotniczych i ich oferty musimy przedsięwziąć nasze działania na tyle szybko abyśmy zdążyli posiąść stosowną wiedzę i skorzystać z najlepszej oferty cenowej danego przewoźnika. Nikt nie mówi, że takowe poszukiwania będą łatwe i nie będą czasochłonne, będziemy zapewne musieli poświęcić im sporo uwagi, ale może się okazać, że za wyjazd zapłacimy połowę mniej aniżeli kupując bilet w sposób prosty, na najbliższym lotnisku.