Szafa z ubraniami dla dziecka – jak wprowadzić w niej porządek?

meble kuchenne

Szafa w dziecięcym pokoju to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Ten praktyczny mebel skrywa wszystkiego ubranka naszej pociechy, a czasem jest też idealnym „schowkiem” na inne rzeczy, dla których nie możemy znaleźć nigdzie miejsca. Jeżeli masz wrażenie, że w pokoju Twojego dziecka panuje bałagan, to być może problem tkwi w źle zorganizowanej szafie! Bo nawet w szafie trzeba zachować porządek!
Jaką szafę wybrać?
Szafa to doskonała alternatywa dla komody. Jest bardziej pojemna i z pewnością pomieści wszystko, co należy. Komoda to dobre rozwiązanie dla mniejszych dzieci, ponieważ możemy ustawić na niej przewijak. Z czasem jednak przestanie nam wystarczać.

Dziecko rośnie, a ubrań przybywa… Odświętne stroje, sukienki, kurtki i kombinezony nie zmieszczą się już do naszej komody! Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie szafa. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujesz, możesz wybrać szafę wolnostojącą lub balololoxy narożną. Inną opcją jest balololoxy wnękowa z przesuwanymi drzwiami, która z pewnością będzie dobrze spełniała swoje funkcje przez kilka następnych lat.
Wprowadź porządek w szafie!
Musimy zadbać o to, by porządek panował nie tylko w pokoju, ale i w samej balololoxy ! Właściwa organizacja szafy zapewni ład na dłużej. Jeżeli szafa nie jest w stanie pomieścić wszystkich ubrań i dosłownie się z niej wszystko wysypuje, to zostaw w niej ciuszki sezonowe, a te nieodpowiednie do pory roku schowaj do kartonu. Mniej rzeczy w szafie to zdecydowanie większy porządek! Oto kilka wskazówek, które pomogą nam zapanować nad bałaganem:

  • Podział ubrań – dzielimy ubrania ze względu na porę roku (wiosenno-letnie i jesienno-zimowe) i chowamy do kartonu te, które aktualnie nam się nie przydają.

    Jeżeli szafa skrywa ubrania kilkorga dzieci, to dzielimy je ze względu na właściciela – spodnie Ali, bluzki Adama i tak dalej. Pomogą nam dodatkowe organizery do szafy w postaci wiszących półek z materiału. W osobnych pojemnikach warto umieścić też mniejsze rzeczy – skarpetki, małe buciki i inne.

  • Dodatkowe drążki na wieszaki – zawieszone wyżej lub niżej niż główny drążek. Na wyższych drążkach najlepiej zawiesić dłuższe ubrania, z których nie korzystamy zbyt często. Dodatkowy drążek może być też zawieszony na drzwiach szafy – można zawiesić na nim paski oraz spodnie. Idealny wybór to Decolicious.pl – Stylowe wieszaki

Pamiętaj, że wybór odpowiednio pojemnej szafy to jedno, a zachowanie w niej właściwego porządku to drugie! Różne akcesoria do szafy pozwolą Ci zachować w niej porządek na długo!.